
Laser wysokoenergetyczny
W porównaniu do lasera niskoenergetycznego posiada znacznie większą głębokość penetracji. Czas terapii jest o wiele krótszy, a ulga w bólu jest natychmiastowa. Charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i biostymulującym.
Wskazania:
- stany zapalne
- regeneracja połączeń nerwowych
- skręcenia
- stłuczenia
- obrzęki
- oparzenia
- zmiany zwyrodnieniowe stawów
- dolegliwości bólowe i zespoły przeciążeniowe mięśni

Fala uderzeniowa skupiona
Fala uderzeniowa skupiona trafia precyzyjnie w miejsce zabiegowe, nie uszkadzając zdrowych tkanek. Wpływa na uszkodzone tkanki poprzez głęboką stymulację komórek doprowadzając do ich regeneracji i gojenia. Działa silnie przeciwbólowo. Jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Ponadto wykonanie tego zabiegu jest o wiele bardziej komfortowe niż przy zabiegu z udziałem fali uderzeniowej radialnej.
Wskazania:
- tendinopatie
- zwapnienia
- punkty spustowe
- zapalenie kaletek
- relaksacja mięśni

Ultradźwięki
Terapia ultradźwiękowa wytwarza fale mechaniczne, które generują energię cieplną i zapewniają miko masaż. Zwiększa ukrwienie miejsca zabiegowego oraz zmniejsza obrzęki. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ponadto przyśpiesza gojenie się tkanek i usprawnia przewodnictwo nerwowe.
Wskazania:
- blizny
- stany zapalne mięśni, ścięgien, stawów i nerwów
- przykurcze
- zwapnienia i zwłóknienia
- skręcenia
- zwichnięcia
- choroba zwyrodnieniowa stawów
- zmiany przeciążeniowe

Magnetoterapia
Pole elektromagnetyczne zwiększa ukrwienie, rozluźnia mięśnie, działa przeciwbólowo oraz zmniejsza obrzęki. Magnetoterapia działa przeciwzapalnie i wpływa na szybkość przewodzenia impulsów w układzie nerwowym. Ponadto przyśpiesza zrost kostny i może być stosowana od pierwszych dni po urazie (opatrunek/gips nie przeszkadza w terapii).
Wskazania:
- blizny
- zaburzenia krążenia
- urazy
- nerwobóle
- niedowłady i porażenia
- choroba zwyrodnieniowa stawów
- złamania
- zwichnięcia
- skręcenia
- urazy ścięgien i torebek stawowych
- dyskopatia

Elektroterapia
Przez skórę pacjenta za pomocą elektrod aplikowany jest prąd elektryczny (stały zmienny lub impulsowy). Bardzo dobrze sprawdza się w rehabilitacji pacjentów neurologicznych. Poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek oraz może działać przeciwbólowo.
Wskazania:
- ostre i przewlekłe stany bólowe
- zaburzenia nerwowo-mięśniowe
- obrzęki
- dyskopatia
- dystrofia mięśniowa
- stany pourazowe, np. złamania
- choroba zwyrodnieniowa stawów